ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5715301
*
nr 571 5301
Spegel
50-tal 56x69
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2009
kl 19:50:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 15:25:57
1
250 kr
14/3 16:57:47
2
150 kr
14/3 16:58:47
2
250 kr
14/3 16:59:19
2
300 kr
16/3 10:37:09
3
350 kr
16/3 15:48:37
4
400 kr
16/3 17:17:45
2
450 kr
16/3 17:23:31
5
650 kr
16/3 17:26:45
2
550 kr
16/3 18:08:45
2
650 kr
16/3 18:09:12
2
700 kr
16/3 18:10:54
2
750 kr
16/3 19:20:15
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57
*
Spegel
nr 571 5301
Spegel
50-tal 56x69
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 15:25:57 | 1 | 250 kr |
14/3 16:57:47 | 2 | 150 kr |
14/3 16:58:47 | 2 | 250 kr |
14/3 16:59:19 | 2 | 300 kr |
16/3 10:37:09 | 3 | 350 kr |
16/3 15:48:37 | 4 | 400 kr |
16/3 17:17:45 | 2 | 450 kr |
16/3 17:23:31 | 5 | 650 kr |
16/3 17:26:45 | 2 | 550 kr |
16/3 18:08:45 | 2 | 650 kr |
16/3 18:09:12 | 2 | 700 kr |
16/3 18:10:54 | 2 | 750 kr |
16/3 19:20:15 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57